Třídní noviny

Hranické hry bez hranic

přidáno: 13. 6. 2014 0:06, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 15. 6. 2014 13:41 uživatelem Tomáš Zgažar ]

  Ve čtvrtek 12.6.2014 se již po patnácté uskutečnily Hranické hry bez hranic v kasárnách generála Zahálky.Těchto her se zúčastnilo soutěžní družstvo ve složení  žáků deváté třídy -  G.Regecové, D.Vykové, A.Novotného, H.Škrobánka, V.Novotného, J.Jackulaka. Při soutěži jsme museli prokázat naše znalosti nejen fyzické,znalostní, ale i psychické. Letos se soutěže zúčastnilo 15 družstev a naše třída získala páté místo. Od třetího místa nás dělilo pouze pár bodů. I když jsme nevyhráli jako vloni, přesto jsme si tento den užili a vzpomínky na Hranické dny v nás zůstanou.


Slavnostní vyřazení absolventů

přidáno: 11. 6. 2014 4:35, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 12. 6. 2014 23:45 ]

Dne 9.6.2014 se v 16:00 v učebně hudební výchovy uskutečnilo slavnostní vyřazení absolventů základní školy. Účastnili se žáci 9.třídy, jejich rodiče, učitelé, další příbuzní a všichni jejich příznivci. Nechyběli ani pan starosta, pan ředitel nebo paní zástupkyně. Třídní učitelka G.Fibichová se ujala role moderátora a nejprve seznámila všechny přítomné s programem, co se bude dít a představila všechny absolventy podle abecedy. Poté žáci odprezentovali své závěrečné práce, na kterých pracovali celý školní rok na dané téma, které si zvolili dle vlastního zájmu. Po prezentacích zazněl proslov pana starosty a ředitele a přešlo se k předávání Závěrečných prací v tiskové podobě, které předávala paní učitelka Fibichová. Poté následoval podpis do pamětní knihy obce, který kontrolovala paní zástupkyně Jitka Kavalová. Po podpisu následoval pan ředitel Tomáš Navrátil, který nám předal diplom a jako poslední, pan starosta Eduard Kavala, který nám předal dárek v podobě cestovního kufru. Na závěr následoval přípitek "rychlými špunty"(nealkoholickými) na to, že jsme to všichni zvládli. A na závěr se vše zdokumentovalo a proběhlo závěrečné focení před budovou školy. Jak to všechno probíhalo si můžete prohlédnout zde.

X.slavnostní vyřazení absolventů ZŠ Bělotín

přidáno: 3. 6. 2014 12:05, autor: Gabriela Fibichová

   Vážení rodiče, prarodiče, žáci a všichni příznivci deváťáků, jste srdečně zváni na slavnostní vyřazení našich absolventů, které se uskuteční v pondělí 9.června 2014 v 16.00 hodin v hudebně historické budovy školy. Na programu bude prezentace Závěrečných prací, předání Pamětního listu a podpis do Pamětní knihy obce. Přijďte podpořit naše deváťáky a připít si s nimi na úspěšné vykročení do života. Těší se na Vás zástupci obce Bělotín a vedení s vyučujícími školy:-)
Přejeme, ať se Vám to povede a držíme pěsti.                                              

Bělotínský slavíček

přidáno: 18. 3. 2014 10:51, autor: Gabriela Fibichová

Úterní březnové odpoledne v hudebně naší školy bylo věnováno novodobému Bělotínskému slavíčku. Největší zastoupení zpěváčků bylo z řad 1. stupně. Ale i ti starší našli odvahu a přišli si zazpívat. Gratulujeme Nikole Motlochové, která jako jediná z deváťáků vystoupila a vyzpívala si první místo ve své kategorii. Jen tak dále a držíme pěsti v dalších soutěžích:-)

Den otevřených dveří

přidáno: 18. 3. 2014 10:40, autor: Gabriela Fibichová

Vážení rodiče a přátelé školy zveme Vás na Den otevřených dveří, který proběhne ve středu 19. března v naší škole.
Přijďte se podívat na nově zrekonstruované třídy na 1.stupni a zasednout do školních lavic a zavzpomínat!!!

*LYŽÁK* 2014

přidáno: 1. 3. 2014 4:18, autor: Neznámý uživatel

V neděli 9.2.2014 se naše škola zúčastnila Lyžařského a Snowboardového výcvikového kurzu na Sachově studánce. Z naší třídy, se kurzu zúčastnilo 10 žáků. Počasí jsme měli pestré. Jeden den jsme kvůli dešti nemohli ani jezdit a na druhý den byl svah pokrytý sněhem. Chvilkama svítilo slunce a někdy se zase mračilo. Naštěstí se počasí ustálilo a sněhu na ježdění jsme měli dost. První den jsme se ubytovávali, rozdělovali do družstev a seznamovali se s chatou i se svahem. Druhý den, kdy nečekaně začalo pršet, jsme dopoledne na svah nešli a místo toho jsme vyráběli plakáty na čtvrteční diskotéku. Třetí den-úterý nebyl nijak zvláštní. Dopoledne i odpoledne výcvik na svahu. Čtvrtý den bylo večer přichystané pro dobrovolníky večerní lyžování, na kterém nás přišla navštívit naše třídní učitelka paní Fibichová a další naši známí. Ve čtvrtek se konaly dlouho očekávané závody. Z naší třídy byli nejúspěšnější Aleš Novotný a Darina Vyková, kteří ovládli obě disciplíny ve své kategorii. Večer jsme měli vyhlášení vítězů a zhodnocení celého lyžáku. Poté se konala bláznivá paruková diskotéka. Poslední den jsme se rozloučili se svahem i chatou a čekal nás šťastný návrat domů. Určitě to byl vydařený lyžák a jak mnozí říkali: jeden z nejlepších.Myslím si, že to byl nejlepé prožitých šest dní.Určitě neváhej te a jeďte příští rok.
Tento článek: Napsala Aleš Novotný a dopomohla Gabriele Regecová.

Plánujeme výlet do Prahy!!!

přidáno: 25. 2. 2014 9:21, autor: Gabriela Fibichová

Lyžák je úspěšně za námi. Potěšilo mě , že se L-SVK zúčastnilo 8 devátˇáků a někteří ho absolvovali po sedmé. Všichni devát´áci mimo jiné byli oceněni medailí za věrnost. Myslím si, že si užili krásnou zimu na Horní Bečvě - SACHOVY STUDÁNKY. Doufám, že se s námi podělí o zážitky a fotografie. 
A my pomalu a jistě plánujeme náš poslední výlet na tři dny do Prahy. Termín výletu je naplánován na 28.5. - 30.5. 2014.Ubytování je zajištěno v Hostelu Centre Praha v blízkosti veškeré hromadné dopravy. Součástí školního výletu je i návštěva muzikálu Lucie, větší než malé množství lásky v HD Karlín. Vybíráme na vstupné 300,- Kč. Nezapomeňte přinést ti co ještě nezaplatili:-) Přemýšlejte o programu, která zajímavá místa by jste chtěli navštívit.

Přihlášky na střední školy

přidáno: 25. 2. 2014 8:58, autor: Gabriela Fibichová

Milí devátˇáci! Přeji Vám krásné a pohodové prožití jarních prázdnin. Před prázdninami jste obdrželi přihlášky na střední školy. Připomínám termín odeslání vyplněné přihlášky na SŠ je do 15.3. 2014. Přeji Vám všem, aby jste si správně vybrali a úspěšné přijímací řízení. Vaše třídní:-)

Příští týden jedeme na ZEMĚPISNÝ POŘAD

přidáno: 13. 11. 2013 9:39, autor: Neznámý uživatel

Začátkem příštího týdne pojedeme na Zeměpisný pořad, který pořádá již po 15. AGENTURA POHODÁŘI. Agentura POHODÁŘI jsou dva cestovatelé, Martin Dufek a Vráťa Kratochvíl, kteří toho spolu procestovali už hodně. Minulý rok byli POHODÁŘI na Dálném Východě(,o kterém si můžete počíst ZDE). Na POHODÁŘE jezdíme do hranické Sokolovny spolu se 7. a 8.třídou. Letos tedy se pojedeme podívat na "Východ Arabského poloostrova - Sultanát Omán". Tentokrát se jedná o audiovizuální přednášku o východní části Arabského poloostrova, hlavně o monarchii, která se jmenuje Sultanát Omán. Mluvit se bude o zemi sultána Kábúse bin Saída, která je ideální pro popis celého arabského světa. Tato země byla a je prostředím slavných příběhů krásné a chytré Šahrazád sepsaných v knize Tisíc a jedna noc. Zobrazuje také mimozemsky vypadajícími scenériemi přírody i nepříliš vábnými lokalitami zatíženými těžbou ropy a zemního plynu. Vyprávět se bude také o islámu. Více nám POHODÁŘI prozradí až v Sokolovně. Myslím si, že se máme na co těšit!

DIVADLO A MUZEUM

přidáno: 7. 11. 2013 4:20, autor: Jitka.Kavalova@zsbelotin.cz

Palubní deník Hanzelky a Zikmunda - to je název divadelního představení, v němž je možno poprvé na jevišti vidět příběh slavných cestovatelů Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda. V režii Petra Štindla se vydáte vstříc dobrodružství, napříč světadíly, letem světem, křížem krážem, vesele i vážně, snem i skutečností, po moři i po souši, lodí i tatrovkou, chlapecky i dospěle, odvážně i bojácně. Součástí představení je i videoprojekce. Máte se nač těšit!

A co v obuvnickém muzeu? Čeká vás přehlídka obuvi z celého světa, modely opravdu stojí za vidění. Podíváte se, v čem se  kdysi chodilo v nejrůznějších zemích.

1-10 of 61