Inf: Spravujeme školní data - sada úkolů 3

přidáno: 29. 2. 2012 3:30, autor: David Hawiger   [ aktualizováno 1. 5. 2012 23:10 ]
  1. Přejdi na adresu http://mapy.google.cz/ a přihlas se pod internetovým školním účtem.
  2. Pomocí odkazu v levé části nastav výchozí polohu na Bělotín.
  3. Pomocí vyhledávače na Internetu najdi libovolné české město, kde se nachází památka UNESCO, které je od vašeho bydliště vzdáleno minimálně 50 kilometrů. Následně vyhledej trasu ze svého bydliště do příslušného města s památkou UNESCO.
    Připrav si odpověď, kolik času bys jel a kolik kilometrů urazíš. Máte-li více možností, vyberte tu nejrychlejší. Start a cíl trasy, čas a počet kilometrů pošli učiteli mailem.
  4. Vytvoř si vlastní veřejnou mapu alespoň se dvěma místy. Postupuj následovně:
    • v levé horní části klepni na tlačítko Moje místa a následně Vytvořit mapu;
    • do názvu napiš Osobní mapa a uveď své jméno a příjmení (například Osobní mapa Davida Hawigera) + do popisu napiš vlastní popis mapy (například Místa a polohy, které se mnou nějak souvisí.);
    • klepni na nástroj  Nadpis zapiš ZŠ a MŠ Bělotín a do textové oblasti Popis zapiš Škola, kterou navštěvuji.; nakonec klepni na na tlačítko OK;
    • V levé části klepněte na tlačítko Hotovo.
  5. Přes chat informuj učitele, že máš hotovou mapu a požádej jej o zaslání dalších pokynů. Zároveň učitel podepíše kartu.
  6. V mailu od učitele s předmětem Zpristupneni mapy a fotky do alba Picasy máš v příloze dvě fotky školy. Ulož si je do své osobní složky.
  7. Přejdi na stránku http://picasaweb.google.cz/ a pokud nejsi přihlášen, udělej to.
  8. Vytvoř nové album. Postupuj následovně:
    • v horní části využij tlačítko Nahrát;
    • v textovém poli Název alba uveď Moje škola a pomocí tlačítka Vybrat fotky z počítače nahraj dvě fotky, které Ti poslal učitel; nakonec klepni na tlačítko OK;
    • vstupte do dialagového panelu pro úpravu přístupu k albu pomocí odkazu Upravit v pravé části stránky; v dialgovém panelu ze seznamu Viditelnost vyberte možnost Omezené, všichni uživatelé, kteří mají odkaz.
  9. Pokus se vložit na svůj osobní web webovou prezentaci aplikace Picasa. Potom přes chat požádej učitele o schválení úkolů s fotkami. Zároveň podepíše kartu.

Dobrovolné úkoly - nejsou součástí podpisů do karty

1. Přečti si mail od učitele s předmětem Pokyny pro RSS a postupuj podle pokynů.
  2. V tomto úkolu přidáš svůj vlastní RSS kanál. Nejprve přejdi na nějakou Tvou oblíbenou stránku s informacemi (můžeš zvolit jiný třídní web nebo aktuality o nových materiálech pro výuku).
  3. Tento postup zopakujte ještě jednou, ale pro jiné stránky z odlišného serveru.
  4. V mailu Pokyny pro RSS najdeš pokyn, jak vložit na osobní web miniaplikaci pro čtení RSS.
  5. Přes chat požádej učitele o kontrolu úkolů s RSS.